Co můžete udělat zdarma, abyste byli víc vidět?

 1. Jak to bylo s katalogovými listy dřív a teď:
  dřív platilo, že čím víc je na internetu míst, kde se zobrazí adresa Vašich stránek, tím výš jste se zobrazovali ve vyhledávačích, protože vyhledávače tak tehdy určovaly "oblíbenost" stránek. Mnoho lidí se toho chytlo, takže začali ve velkém registrovat weby do katalogových listů, bohužel často i v době, kdy to tak nebylo, a v některých lidech tento mýtus žije i nadále.

  Teď vyhledávače zvažují i „hodnotu“ místa, kde se Vaše adresa vyskytuje. A nejen to, zvažuje, jestli je přirozené, aby se tam Vás odkaz vyskytoval. Nedá se tedy říct, že to vůbec smysl nemá, ale rozhodně ne tak jako dřív(na kvantitu). Existuje jen pár katalogů, které mají smysl. Jak je vybrat? Já osobně jsem si nashromáždil pouze pár z nich a to způsobem, že jsem zadal různá klíčová slova konkurenčních firem do vyhledávače. Ve výsledcích a obvykle na těch nejpřednějších místech, pokud firmy zrovna neholdují SEO, se zobrazí právě katalogy, kde je konkurence registrována.

  Proč se to vyplatí i když se třeba nezobrazí jako první moje webová stránka? Abyste se zobrazili opravdu jako první, je potřeba vynaložit spoustu času i peněz Když se lidem zobrazí ve výsledcích podobný katalog stále existuje reálná šance, že se k Vám proklikají… Navíc někteří lidé hledají přímo v těchto katalozích ;)
 2. Psát si blog, mít FB stránku, Youtube kanál
 3. Registrace přímo do vyhledávače
 4. Vytvořit si reklamu s útržky kontaktu do obchodních domů na nástěnku šablona - ve formátu pdf (měl by jít editovat v MS wordu) | ve formátu svg (já používám Inkscape)
 5. Najít si přímo své potenciální zákazníky a nabídnout jim své služby (Pozor na GDPR!)
 6. Pokud máte kamennou pobočku zaregistrujte si ji přímo do google map