Co je to responsivita

Z anglického responsive což v češtině znamená reagující. A přesně takové responsivní weby jsou. Na co reagují? Reagují na velikost(pro ty co tomu rozumí více jde o rozlišení) zařízení na kterém se zobrazují. Co to znamená v praxi? Web se zobrazuje na všech zařízeních bez potřeby zvětšovat nebo snahy komplikovaně se trefit do malého odkazu, na který klikáte.

Proč je responsivita důležitá?

S přibývajícím časem se objevuje čím dál více lidí používající nejrůznější zařízení nejrůznějších velikostí. Aktuálně něco kolem 12% lidí používá mobilní zařízení. Na problematiku nepřizpůsobivých webů upozorňuje také Seznam.cz Dalším zásadním důvodem, proč mít responzivní stránky je fakt, že vyhledávače se začínají přizpůsobovat době, a v případě vyhledávání mobilním zařízením upřednostňují ve svých výsledcích weby, které jsou pro mobilní zařízení přizpůsobeny.

Jaký je rozdíl mezi webem, který je responzivní a mobilní verzí?

Často se lidem pletou termíny responzivní web a mobilní verze. Mobilní verze jak už název napovídá je jiná verze webu. Někdy mívá méně funkcí a načítá se z jiné adresy než původní web. Obvykle má adresu ve tvaru m.adresa_webu.cz. Naproti tomu responzivní web se načítá z té stejné adresy jako normální. (může být taky funkčeně omezen) Hlavní rozdíl poznáte v tom, že když změníte velikost okna, ve kterém prohlížíte, web se přizpůsobí Vašemu zařízení a zobrazí se hezky.